Шестой школьный день

План правядзення выхаваўчых мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 2-ое паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дата

Змест дзейнасці

Удзельнікі

Месца правядзення

Адказныя

 

15.01.2022

Дзень здароўя. Спартыўнае свята “Волаты і Асілкі”

1-4

сп.з.№1

Цывіс В.М.

кл.кір.

Віртуальнае падарожжа “Горад Здароўе”

2 “А”

каб.№14

Пашкевіч С.В.

Квэст-гульня “У пошуках здароўя”

2 “Б”

каб.№16

Ляшук М.С.

Конкурсная праграма “Мы за здаровы лад жыцця”

5

каб.№22

Савіцкая А.А.

Занятак з элементамі трэнінгу “Час быць здаровым”

9 “А”

каб.№27

Цубер Т.А.

Конкурсная праграма “Навагодняя карусель”

1-5

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб.№36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

22.01.2022

Гульнявая праграма “У коле сяброў”

3 “А”

каб.№13

Цывіс А.М.

Гульня-падарожжа “У краіне Ветлівасці”

3 “Б”

каб.№12

Жакун Т.П.

Гістарычны экскурс “Помнікі гісторыі і культуры на тэрыторыі Беларусі”

6

каб.№24

Мінкевіч Н.І.

Круглы стол “Духоўныя каштоўнасці сучасных падлеткаў” (сумесна з правасл.царквой)

9 “Б”

каб.№35

Рыбак Г.К.

Спартыўна-гульнявая праграма “Баскетбольнае знаёмства”

9-11

сп.з.№1

Цывіс В.М.

 

Удзел у праекце “Цімураўцы.by” “Добрае сэрца”

5-8

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб.№36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

29.01.2022

Гульня-віктарына “Беларусь мая сінявокая”

1

каб.№1

Агіевіч А.А.

Віртуальная вандроўка “У іх гонар названы вуліцы нашай вёскі”

4

каб.№15

Хвацюк В.К.

Віртуальная экскурсія “Па запаведным месцах Беларусі”

7 “А”-“Б”

каб.№31

Карповіч М.В. , Лазнуха Т.М.

Пазнавальная гульня  “Выдатныя дзеячы Беларусі”

10

каб.№28

Вярэніч Н.І.

Літаратурная гасцёўня “Нас ратуе любоў да бога і да Радзімы” (да 75-годдзя Г.Марчука)

11

каб.№23

Пашкевіч В.У.

Спартыўныя эстафеты “Казачныя забегі”

6-7

сп.з.№1

Цывіс В.М.

 

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб.№36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

Заняткі ў “Творчых майстэрнях”

1-5

каб.№30

Якуновіч В.І.

05.02.2022

Відэапанарама “Белавежская пушча”

2 “А”

каб.№14

Пашкевіч С.В.

Віктарына-падарожжа “Экалагічны калейдаскоп”

2 “Б”

каб.№16

Ляшук М.С.

Вусны часопіс “экалогія пачынаецца з нас”

8

каб.№25

Жалязнюк Л.А.

Пашкевіч Н.М.

Інтэлектуальная гульня “Алімпійскі рух”

8-9

каб.№27

Цывіс В.М.

 

Заняткі ў Школе лідэра “Малышок”, “Юнкар”

5-9

каб.№30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

12.02.2022

Дзень здароўя. Свята “Беларуская зіма”

5-9

сп.з.№1

Цывіс В.М.

кл.кір.

Спартыўная гульня “Вясёлыя старты”

3 “А”

сп.з.№1

Цывіс А.М.

Квэст “Марафон Здароўя”

 

3 “Б”

каб.№12

Жакун Т.П.

Аперацыя “Клопат” КТС “Віншавальная паштоўка” да Дня абаронца Айчыны

5-7

каб.№30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

19.02.2022

Інтэрактыўная гульня “Дабро і зло”

4

каб.№15

Хвацюк В.К.

Круглы стол “Сям’я – галоўная каштоўнасць у жыцці чалавека” (сумесна з бацькамі)

 

5

каб.№22

Савіцкая А.А.

Лекцыйны форум “Сямейныя каштоўнасці”

 

9 “А”

каб.№27

Цубер Т.А.

Круглы стол “Здароўе падлетка. Прафілактыка ІППШ” (сумесна з мед.работнікам)

9 “Б”

каб.№35

Рыбак Г.К.

Інтэрактыўнае падарожжа “Топ-7 замкаў і палацаў Беларусі”

11

каб.№23

Пашкевіч В.У.

Выстава-віктарына “На мове сэрцу зразумелай”

5

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Спартыўнае свята “Кожны хлапец – воін бравы”

9-11

сп.з.№1

Цывіс В.М.

 

Фестываль-конкурс “Смелы баец – усюды маладзец”

5-7

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

26.02.2022

Час краязнаўства “Ведаць гісторыю – даражыць будучым”

3 “Б”

каб.№12

Жакун Т.П.

Калаж “Юныя патрыёты”

6

каб.№24

Мінкевіч Н.І.

Круглы стол “Патрыятычныя ідэалы сучаснай моладзі: пытанні і адказы”

8

каб.№37

Жалязнюк Л.А.

Пашкевіч Н.М.

Школьныя спаборніцтвы па настольным тэнісе

5-7

фае

Пашкевіч А.І.

 

Піянерская акцыя “За любімую Беларусь” “Да абароны Айчыны гатовы”

5-8

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

05.03.2022

Інтэлектуальная гульня “Экалагічны экспрэс”

1

каб.№1

Агіевіч А.А.

Акцыя “Беражы прыроду”. Сустрэча с бацькамі розных прафесій

7 “А”-“Б”

каб.№31

Карповіч М.В. , Лазнуха Т.М.

Урок экалогіі “Дом маёй мары”

 

10

каб.№28

Вярэніч Н.І.

Турнір па валейболе да 8 Сакавіка паміж дзяўчынкамі

8-11

сп.з.№1

Цывіс В.М.

 

Аперацыя “Клопат”. КТС “Віншавальная паштоўка да 8 сакавіка”

5-9

каб. №30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

12.03.2022

Дзень здароўя. Спаборніцтвы “Малыя Алімпійскія гульні”

5-8

сп.з.№1

Цывіс В.М.

кл.кір.

Брэйн-рынг “Калі хочаш быць здаровы”

4

каб.№15

Хвацюк В.К.

Квэст-гульня “Здароўя – сіла”

 

 

5

каб.№22

Савіцкая А.А.

Калаж “Стыль жыцця – здароўе”

 

9 “А”

каб.№27

Цубер Т.А.

Музычна-гульнявая праграма “Прыгажуня Палесся-2022”

5-8

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

19.03.2022

 

 

 

Калаж “Свет казак, цудаў і чараўніцтва”

2 “А”

каб.№14

Пашкевіч С.В.

Інтэлектуальная гульня “Вучымся быць добрымі”

2 “Б”

каб.№16

Ляшук М.С.

Гадзіна зносін “Памяць аб Хатыні”

6

каб.№24

Мінкевіч Н.І.

Адкрыты мікрафон “Самая згуртаваная сям’я, самая лепшая сямейная традыцыя”

7 “А”-“Б”

каб.№31

Карповіч М.В. , Лазнуха Т.М.

Дыскусія “Бойся раўнадушных”

 

10

каб.№28

Вярэніч Н.І.

Адкрытая кафедра: дыялог пакаленняў “Я мару пра…”

11

каб.№23

Пашкевіч В.У.

Школьныя спаборніцтвы па шахматах “Белая ладдзя”

5-8

сп.з.№1

Пашкевіч А.І.

 

Заняткі ў Школе лідэра “Малышок”, “Юнкар”

5-9

каб.№30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

26.03.2022

Віктарына “Азбука маленькага беларуса”

1

каб.№1

Агіевіч А.А.

Віктарына “З любоўю да роднага краю”

3 “А”

каб.№13

Цывіс А.М..

Экскурсія ў музей гісторыі Беражнога

8

ДК

Жалязнюк Л.А.

Пашкевіч Н.М.

Экскурсія на пагранічную камендатуру

9 “А”

 

Цубер Т.А.

Інтэлектуальны турнір “Знаўцы кніг”

1-3

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Квэст-гульня “Будзь здаровы”

1-4

сп.з.№1

Кучук М.А.

 

Конкурсная праграма “Мы будзем казкі пазнаваць, жартаваць, адгадваць, гуляць”

4

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Конкурс “Піянерскі лідэр-2022”

5-9

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

02.04.2022

Квэст-гульня “Падарожжа па лясных сцежках” (сумесна з бацькамі)

 

4

каб.№15

Хвацюк В.К.

Удзел у акцыі “Здай макулатуры – зберажы дрэва”

5

каб.№22

Савіцкая А.А.

Час эксперыментаў “Прырода і чалавек”

6

каб.№24

Мінкевіч Н.І.

КТС “Пасадзі дрэва”

9 “Б”

каб.№35

Рыбак Г.К.

Пазнавальна-забаўляльная праграма “Лэнд-арт: сутворчасць чалавека і прыроды”

11

каб.№23

Пашкевіч В.У.

Рухомыя гульні “Самы спрытны, хуткі, умелы”

5-6

сп.з.№1

Цывіс В.М.

 

Заняткі ў “Творчых майстэрнях”

 

5-8

каб. №30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

09.04.2022

Дзень здароўя. Спартыўна-забаўляльная праграма “Вясёлыя старты”

1-4

сп.з.№1

Кучук М.А. кл.кір.

Квэст-гульня “Формула здароўя”

 

1

каб.№1

Агіевіч А.А.

Спартыўная гульня “Час рэкордаў”

7 “А”-“Б”

стадыён

Карповіч М.В. , Лазнуха Т.М.

Спартыўны квэст “да здароўя напераганкі”

10

каб.№28

Вярэніч Н.І.

Конкурсна-забаўляльная праграма “Акцябрацкая гульня”

2-5

каб. №27

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

16.04.2022

Творчая майстэрня “Вясновы букет”

3 “А”

каб.№13

Цывіс А.М.

Круглы стол “Сямейныя традыцыі”

3 “Б”

каб.№12

Жакун Т.П.

Сінэма-прагляд “Вялікдзень”

8

каб.№25

Жалязнюк Л.А.

Пашкевіч Н.М.

Громкае чытанне “Хто казку нам лепш раскажа?”

2-3

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Дзень бегуна. Спаборніцтвы.

5-9

стадыён

Цывіс В.М.

 

Аперацыя “Клопат”. Заняткі ў “Творчых майстэрнях”

5-8

каб. №30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

23.04.2022

Час творчасці “Святы беларусаў. Вялікдзень”

2 “А”

каб.№14

Пашкевіч С.В.

Конкурсная праграма “Па старонкам гісторыі роднага краю”

2 “Б”

каб.№16

Ляшук М.С.

Экскурсія ва ўрочышча Стасіна

 

5

 

Савіцкая А.А.

Экскурс “З гісторыі вуліц аграгарадка Беражное”

9 “Б”

 

Рыбак Г.К.

Гадзіна здароўя “Спартыўныя звычкі”

2-4

стадыён

Кучук М.А.

 

Піянерская акцыя “ЭкаЦімураўцы”

5-8

 

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

30.04.2022

Прагулка ў Нова-Беражноўскі парк

3 “А”

 

Цывіс А.М.

Экскурсія “Сцежкамі роднага краю”

3 “Б”

 

Жакун Т.П.

Экамарафон “Я адкрываю свет”

9 “А”

каб.№27

Цубер Т.А.

Віртуальная вандроўка “Сем цудаў Беларусі”

10

каб.№28

Вярэніч Н.І.

Спаборніцтвы па футболе

8-11

стадыён

Пашкевіч А.І.

 

Заняткі ў Школе лідэра “Малышок”, “Юнкар”

5-9

каб.№30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

07.05.2022

Спаборніцтвы “У здаровым целе – здаровы дух” (сумесна з настаўнікамі, бацькамі, вучнямі)

7-9

стадыён

Цывіс В.М.

 

Аперацыя “Клопат”. Акцыя “Мы – ветэранам Вялікай Перамогі”

5-9

 

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

14.05.2022

Дзень здароўя. Квэст-гульня “Будзь здаровы”

7-11

стадыён

Цывіс В.М.

кл.кір.

Інтэлектуальная гульня “ Чыстае паветра і вада – нашы лепшыя сябры”

6

каб.№24

Мінкевіч Н.І.

Дзелавая гульня “Краіна Здароўя”

8

каб.№37

Жалязнюк Л.А.

Пашкевіч Н.М.

Сямейныя пасядзелкі “Куфэрак сямейных скарбаў”

2-5

акт.зала

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

21.05.2022

Этычная гутарка “Сяброўства даражэй за багацце”

1

каб.№1

Агіевіч А.А.

Экскурсія-назіранне “Краявіды нашай Радзімы”

2 “А”

каб.№14

Пашкевіч С.В.

Гульнявая праграма “Дзень сяброўства”

2 “Б”

каб.№16

Ляшук М.С.

Інтэлектуальная гульня “Слабое звяно”

7 “А”-“Б”

каб.№31

Карповіч М.В. , Лазнуха Т.М.

Квэст на аснове камп’ютарнай гульні “Сярод нас”

11

каб.№23

Пашкевіч В.У.

Майстэрня “Кніжкіна бальніца”

 

2

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Спартыўныя спаборніцтвы “Здароваму ўсё здорава”

5-7

стадыён

Цывіс В.М.

 

Квэст-гульня “Палескія рабінзоны”

5-8

шк.двор

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

28.05.2022

Святочнае мерапрыемства “Развітанне з пачатковай школай”

4

акт.зала

Хвацюк В.К.

Велапрагулка ў г.Давыд-Гарадок з наведваннем Замкавай гары

9 “Б”

 

Рыбак Г.К.

КТС “Сустракаем цудоўнае лета”

 

4

бібліятэка

Гарбар Л.У.

Квэст-гульня “Беларусь спартыўная”

8-11

стадыён

Цывіс В.М.

 

 Заняткі ў “Творчых майстэрнях”

5-11

 

каб. №30

Якуновіч В.І.

Кансультацыі для вучняў і бацькоў

 

 

каб. №36

Котка Р.В.

Асаскала Н.Л.

свернуть

Графік работы аб’яднанняў па інтарэсах на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

п/п

Назва

аб’яднання

Педагог дадатковай адукацыі

Дзень

тыдня

Час правядзення

Месца правядзення

1

“Гуляем у футбол”

Кучук М.А.

субота

11.45-12.20

стадыён

спарт.зала №2

2

“Настольны тэніс”

Кучук М.А.

 

субота

11.00-11.35

фае

3

“Юны інспектар дарожнага руху”

Цывіс В.М.

субота

10.00-10.40

шк.пляцоўка

спарт.зала №2

4

Клуб “Знайдзі сябе” (ЦДТ)

Котка Р.В.

субота

17.30-20.30

каб.№38

 

5

“Турысты-краязнаўцы” (ЦТіКр)

Шпігун А.М.

субота

11.00-14.05

каб.№1/

тэрыторыя

 

свернуть

Графік правядзення заняткаў прафесіянальнай падрыхтоўкі ў шосты школьны дзень на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

п/п

Заняткі

Настаўнік

Дзень тыдня

Час правядзення

Месца правядзення

1.

Праф.падрыхтоўка(10 кл.)

 

МалайчукН.П.

субота

08.30-10.55

каб.36

2.

Праф.падрыхтоўка( 11кл.)

 

Якуновіч В.І.

субота

08.30-10.55

майстэрня

3.

Праф.падрыхтоўка(11 кл.)

 

Малайчук Н.П.

субота

11.10-13.40

каб.36

свернуть

Графік правядзення факультатыўных заняткаў у шосты школьны дзень на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

п/п

Факультатыў

Настаўнік

Дзень тыдня

Час правядзення

Месца правядзення

1.

“Равный обучает равного”

Котка Р.В.

субота

16.50-17.30

каб.38

свернуть